En Sıcak Konular

Kemal Yeşilçimen, Doç. Dr.
Özgeçmişi

kemalyess@gmail.com 

Doç. Dr. KEMAL YEŞİLÇİMEN Özgeçmişi         

   

1953 yılında Afyon’da doğdu.  İlk,orta ve lise tahsilini Afyon’da bitirdi. 

 

1970 yılında İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi.  1976 yılında Tıp doktoru oldu.

 

Daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizyopatoloji ihtisasına başladı. Üç ay süreyle elektron mikroskopi, altı ay süreyle nükleer tıp ve radyoizotoplar kursuna katıldı. İmmüno-hematoloji, biokimya, doku kültürü ve genetik laboratuvarlarında deneysel ve klinik çalışmalarda bulundu. Fizyopatoloji ihtisası sonrası, 1984 yılında iç hastalıkları uzmanı oldu. 

 

1986-87 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi İç Hastalıkları ve Hematoloji Kliniğinde vatani görevini yaptı.

 

1988 yılında Siyami Ersek Göğüs-Kalp Damar Cerrahi Merkezinde kardiyoloji kliniğinde çalışmaya başladı. 1990 yılında kardiyoloji uzmanı oldu. Nükleer Kardiyoloji Laboratuvarının kuruluş ve gelişme aşamalarında çalıştı.

 

Üç ayrı dalda (Fizyopatoloji, İç hastalıkları ve Kardiyoloji) uzman olduktan sonra, İç hastalıkları ana bilim dalında 1991 yılında doçent oldu. 

 

Siyami Ersek hastanesi kardiyoloji kliniğinde 1994 yılında imtihanla kardiyoloji şef muavini, 2000 yılında imtihanla kardiyoloji şefi oldu. Aynı hastanede çalışmaktadır.

 

Ülkemiz için hayati önem taşıyan üç konuda kamuoyu oluşturmak için çalışmaktadır:

 

1. Yaşadığımız akvaryumu kirleten, ülkemizi yaşanmaz hale getiren her çeşit kirlenmenin yol açtığı bedensel, ruhsal, zihinsel, sosyal her çeşit hastalığın önlenmesi ve sağlıklı toplum için vazgeçilmez olan ‘Milli Sağlık Akademisi’ kurulması,

 

2. Giderek artan hastalıkların önlenmesi için 'Halk Sağlığı Fakültesi', ‘Önleyici Kardiyoloji’, 'Önleyici Onkoloji,  'Önleyici Tıp' bilim dalının kurulması ve Halk Sağlığı bilim dalının bunları kuracak şekilde örgütlenmesi,

 

3.Aşıdan ilaca, bilişimden uzay teknolojisine, enerjiden yeraltı kaynaklarımıza kadar ülkemizi pazar haline getiren bilimsel mandacılığa karşı koyacak ‘Bilim ve Teknoloji Merkezi’ , 'Milli Aşı Merkezi' ,  'İlaç - Teknoloji - Gıda takip Merkezi' kurulması. 

 

Bu amaçla 2006 yılında neşredilen ve  8 baskı yapan ‘Hastalık üreten yaşam tarzımız nasıl değişir?’ isimli bir kitabı vardır. Aynı amaçla çeşitli orta öğretim okulları ve sivil toplum kuruluşlarında toplumu aydınlatan konferanslar vermektedir.

 

Yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayınlanmış 60’dan fazla yayını vardır. Türk Kardiyoloji Derneği üyesidir.

 

 

En Çok Okunan Haberler


Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
2,562 µs