En Sıcak Konular

GIDAYI KONTROL EDEN DÜNYAYI YÖNETİR

12 Şubat 2011 22:30 tsi
GIDAYI KONTROL EDEN DÜNYAYI YÖNETİR Soya, mısır, pamuk, kanola, kolza, şeker pancarı artık neredeyse tamamen GDO’lu tohumlardan elde ediliyor. GDO’lu ürünlerin raf ömrü uzun oluyor, ama bizim ömrümüz kısalıyor.

GIDAYI KONTROL EDEN DÜNYAYI YÖNETİR

 

 

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger’ın söylediği bir sözü hatırladım. “Gıdayı kontrol edersen insanları kontrol edersin.”

 

İnternette GDO’lu ürünlerle ilgili epey araştırma yapmıştım. Hangi taşı kaldırsam altından “şeytan firma” olarak bilinen Monsanto çıkıyordu. GDO’lu tohumların patentini alarak dünyaya pazarlayan Monsanto. Dünyadaki GDO tohumlarının yüzde doksan beş pazar payını elinde tutan bu firma, hem tohumları hem tohumların ilacını üretiyor. Yani hem hastalığı hem de hastalığın ilacını üreten ilaç firmaları gibi.

 

Çok ünlü politikacılar bu firmayı açgözlülük nedeniyle destekliyor. Para para para. Monsanto ve piyasanın daha küçük pazarına sahip DuPont gibi devler kendi GDO tohumlarını tüm dünya çiftçilerine tek elden sunmayı amaçlıyor. Yani tüm tohum çeşitlerini ele geçirdikten sonra dünyanın diğer tohum bankalarını, tekel oluşturabilmek amacıyla yok etmeyi hedefliyorlar.

 

Bu araştırmalar sırasında ‘Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’ sitesini keşfetmiştim. Türkiye’de gıda alanında dönen dolapları öğrendikçe içim adeta oyuldu. Bu siteden öğreneceğim çok şey vardı.

İşte bu sitede okuduğum bilgilerden birkaçı:


MONSANTO 1996 yılından beri Türkiye’de çiftçilere ücretsiz GDO’lu tohum dağıtıyor ve bunu özellikle ova bölgelerinde yapıyor. Yayılımı ve çapraz kaçışları daha fazla olsun diye. Çünkü GDO’lar biyolojik olarak yayılabilir özelliktedir. Yani tozlaşma döneminde bitkilere böcek, rüzgâr vb. etkenlerle taşınan polenler, GDO kaynaklı ise, yapısına girdiği normal özellikteki bitkinin de genetiğini değiştiriyor ve Monsanto patenti elinde bulundurduğu için hiçbir günahı olmayan yan bahçedeki çiftçilerin GDO poleni bulaşmış ürünlerine bile el koyuyor.

 

2005 yılında Antalya Havalimanında tesadüfen yapılan bavul aramalarından birinde her birinde yaklaşık bin adet GDO’lu domates tohumu olan yedi yüz paket ele geçirilmişti.

 

Bu bilgiyi okuyunca Monsanto’nun önce domatesleri yiyen Amerika kaynaklı güveleri domates tarlalarına bulaştırabileceğinden şüphe duydum. Hasatları güveler yüzünden mahvolan çiftçiler dört elle sarılacaklardı elbette Monsanto tohumlarına.

 

Açlıktan insanları ölen Afrikalı ülkelerin (Zambia) yöneticileri bile ABD’nin genetiği değiştirilmiş ürünlerden oluşan gıda yardımlarına itiraz etmişler,“normal gıda” talebinde ısrar etmişlerdi.

Ancak Amerikalı yetkililerden aldıkları yanıt açık ve sert olmuştu:
 “Dilencilerin seçme hakkı olamaz!”

 

Buna rağmen Zambiya “Frankeştayn ürün” yardımını kabul etmemişti.

Hindistan’da da çiftçilere Monsanto ilk başta ücretsiz tohum dağıtmıştı. Tıpkı gençleri eroine alıştıran çetelerin ilk birkaç dozu ücretsiz vermesi gibi. Bugüne kadar Hindistan’da Monsanto’nun ekonomik baskılarına dayanamayan iki yüz bin çiftçi intihar etti. Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur sözünü yine hatırlamıştım.

 

Monsanto Türkiye’de farklı isimlerle üniversitelerde araştırma çalışmalarına sponsor oluyor, ayrıca bazı asistanları ve profesör unvanlı araştırmacıları kurs vermek amacıyla ABD’ye getiriyor. Burada profesörler ve asistanlar ile bir ticaret anlaşması yapılıyor. Böylelikle Türkiye’ye geri dönen bilim insanları GDO üretmeye başlıyorlar. GDO’ya destek veren üniversiteler arasında öne çıkanlar; Ankara, Ege, Sabancı ve ODTÜ üniversiteleridir. Monsanto sadece bilim insanları için değil siyasiler için de ABD gezisi organize ediyor. 2009 Nisan ayında ABD’ye giden ve tüm masrafları Monsanto tarafından karşılanan TBMM Tarım Komisyonu üyelerinin ziyaretinin ardından GDO’ların Türkiye’de serbest bırakılması konuşulmaya başlandı. 26 Ekim 2009’da çıkarılan bir yönetmelikle Türkiye’de GDO’ların ticaretine izin verildi.

 

Özellikle soya, mısır, pamuk, kanola, kolza, şeker pancarı artık neredeyse tamamen GDO’lu tohumlardan elde ediliyor. Bu ürünler, marketlerde satılan paketlenmiş yiyeceklerin ve içeceklerin yüzde yetmişinde bulunuyor; sert peynirlerde ve bazı sütlerde bile. GDO’lu mısır çocuk maması için nişasta ve nişasta bazlı şeker yapımında kullanılıyor. Soyadan ise pek çok süt ve süt ürünü üretilebiliyor. Mısır yedi yüz, soya ise dokuz yüz çeşit gıda maddesi içinde kullanılıyor. Kalorisiz şeker olarak kullandığınız ve bütün diyet kolalarda bulunan aspartam (NutraSweet) tamamen GDO’lu. Zaten başlangıçta da laboratuarlarda böcek ilacı olarak üretilmişti.

 

Buğday, ayçiçeği, pirinç, domates, patates, papaya ve yer fıstığı gibi gıdalar da GDO’lu üretiliyor. Muz, ahududu, çilek, kiraz, ananas, biber, kavun ve karpuzun da denemeleri yapılıyor. Neden meyve ve sebzelerin buzdolabınızda haftalarca hiç bozulmadan kaldığını sanıyorsunuz? GDO’lu ürünlerin raf ömrü uzun oluyor, ama bizim ömrümüz kısalıyor.

 

İşte 2001-2004 yılları arasında yapılan araştırmalardan bazı veriler:
GDO’lu gıdalarla beslenen anne farelerin yavrularında ölüm oranı beş misli arttı. Yaşayan yavruların DNA yapılarında değişiklik gözlemlendi, ağızlarının içinde kıllar çıktı, düşük ağırlıklı doğdular ve büyüdüklerinde kısır oldukları anlaşıldı.
Erkek farelerin sperm hücreleri hasarlıydı.

 

GDO’lu mısır, soya ve pamuk tohumlarıyla beslenmiş inek, bufalo ve domuzlarda da bilim insanları kısırlık sorunları, kürtaj, erken doğumlar, mide kanamaları, kanser hücrelerinin çoğalması, bağışıklık sistemi zayıflaması, böbrek, kan ve karaciğer sorunları ve açıklanamayan ölümler yaşadıklarını tespit ettiler.

 

Ülkemde market raflarında ürünler de maalesef büyük oranda GDO’luydu.

GDO’lu tohumlar kendilerini üretemiyor. Yani kısırlar. Tıpkı bu tohumlardan üretilen gıdaları yiyen hayvanların kısırlaştığı gibi. Çiftçiler her sene Monsanto’dan yeniden tohum almak zorunda. Dünyada da kısırlık sorunları arttığı için tüp bebek, suni döllenme ihtiyacı da artıyor. Bu bir tesadüf mü?

 

GDO’lu gıdaları yemeye devam edersek birkaç nesil sonra sadece yaşlanma hızlanacak, ensülin direnci nedeniyle obezite ‘normal beden’ olacak, temel organların yapısı değişecek, kısırlık iyice artacak, bu da sonumuzu getirecek.

 

Gittikçe artan şişmanlık, doymak bilmeyen ve hâlâ kendilerini aç hisseden insanlar… Düşük kaliteli gıdalarla beslenen insan daima aç oluyor. Gerçek gıdaya aç ve daha fazla tüketiyor. Sürekli yiyor. Kısır bir döngü.

 

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger’ın söylediği bir sözü hatırladım. “Gıdayı kontrol edersen insanları kontrol edersin.”

 

Şişmanlık ve obezite tüm dünyada çok genç yaşlara inmiş durumda.

Organik gıdaların uzun vadede çok daha ucuza geldiğini fark etmek lazım. İnsan besin değeri yüksek gıdaları tükettikçe daha az gıdaya ihtiyaç duyuyor. Bu da daha az kalori demek. Herkes doğal besin talep ettiğinde organik ürünlerin fiyatı da düşecektir. Diğer firmalar da kendilerine çeki düzen verme ihtiyacını duyacaktır.

 

Organik beslenmek, sağlığı yeniden kazanmak için harcanan ilaç ve doktor paralarından ve kaybedilen zamandan daha avantajlı. İnsanın enerjisi ve sağlığı, iş yaşamında da paraya tekabül ediyor.

 

Verimli çalışan insanın değeri daha kolay fark edilir.

 

Bu yazı Nil Gün’ün Kasım 2010′da çıkan Geleceği Hatırlamak kitabından alıntıdır.

……………………………………………………………………………………………………

TÜRKLERE BİYO-SOYKIRIM UYGULANIYOR

 

Panko Birlik’in Danışmanı Özfatura: “Nişasta Bazlı Şekerler ve Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar’la Türklere biyo-soykırım uyguluyorlar”

 

Başbakan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Tarım Bakanı Eker’e mektup gönderen Panko Birlik’in Danışmanı, eski İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özfatura, “Nişasta Bazlı Şekerler ve Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar’la Türklere biyo-soykırım uyguluyorlar” dedi.

Son 10 yıldır Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) ve şeker bazlı nişastalar konularında araştırmaları derleyen, Pancar Üreticileri Kooperatifi’ne (PANKO Birlik) danışmanlık yapan eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Tarım Bakanı Mehdi Eker’e “Bize biyolojik savaş açtılar. Türklere soykırım yapılıyor” diye mektup gönderdi. GDO’lu ürünler, kısır tohumlar ve Nişasta Bazlı Şekerlerle (NBŞ) Türkiye’ye yönelik tam bir soykırım uygulandığını ileri süren Özfatura 1975’te yüzde 2 olan kısırlık oranının 2009’da yüzde 25’e yükseldiğine dikkat çekerek “Türkiye bir biyolojik savaşla, bir biyo-soykırımla karşı karşıya.

Türkiye’nin bir numaralı gündemi ne Ergenekon ne başka bir şey. İktidar muhalefet demeden bu konuda el ele verilmeli” dedi. Türkiye’nin gelecek nesillerinin tehdit altında olduğunu ifade eden Özfatura gönderdiği mektupta, Başbakan Erdoğan’ın mektubunda yer verdiği bazı gıdaları tetkik ettirmesini istedi. Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesinin bu olması gerektiğini kaydeden Özfatura, şunları söyledi: “35 yıl önce yüzde 2 olan kısırlık oranı bugün yüzde 25’e çıktı.

Bu gıdaları tüketenlerin DNA’ları bozuluyor. Cinsi sapıklar türüyor. Türkiye biyolojik bir savaşla, bir soykırımla karşı karşıya. Geceleri uykularım kaçıyor. Hepimizin geleceği tehlike altında. Neticede Sayın Başbakan’ın da çocukları, torunları tehlike altında. Çünkü yediğimiz hemen her gıdada bunlar var.”

TERMİNATÖR TOHUM
Dünyanın en zengin isimlerinin oluşturduğu “Dünya Nüfus Konseyi” adlı örgütün dünya nüfusunun 8.3 milyarı aşmaması için çaba gösterdiğini, bu amaçla bir soykırımı uyguladıklarını da iddia eden Özfatura, “Bill Gates, David Rockefeller, Ted Turner, George Soros gibi zenginler dünyaya hükmediyor. Dünya Nüfus Konseyi adıyla örgütlüler. Hitler’e de destek veren bu gruptu” sözleriyle dikkat çekti. Özfatura GDO’lu ürünleri terminatör tohumlara benzetti.

Habertürk 16 Şubat 2011

 

 

 

 

 Bu haber 4,098 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,986 µs